Witajcie.

Jesteśmy uczniami klasy Va Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie. W naszej szkole czujemy się jak ryby  w wodzie.  Nasi nauczyciele wspierają nas w rozwijaniu talentów.  Jeździmy na fantastyczne wycieczki, które pomagają nam odkrywać świat. Ostatnio byliśmy w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Autolab.  

Jesteśmy członkami  Klubu Młodego Odkrywcy i chcielibyśmy na naszym wspólnym spotkaniu zaprezentować Wam proste eksperymenty przyrodnicze. Patronem naszej szkoły jest Arkady Fiedler.

Nasz patron urodził się 28 listopada 1894 roku w Poznaniu, a zmarł 7 marca 1985 roku w Puszczykowie. Był wybitnym pisarzem i podróżnikiem.  W trakcie swojego długiego i owocnego życia odbył 30 wypraw m.in. do Brazylii, Peru, Nigerii, Kanady czy na Madagaskar, a także napisał 32 książki. W swoich dziełach uczył szacunku dla innych kultur i obyczajów, opiewał również piękno przyrody. 


Fiedler w innej odsłonie.

Arkady Fiedler inspiruje nas do poznawania przyrody i odkrywania świata, również oczami wyobraźni w formie artystycznej ekspresji.


"Nasz Arkady" - piosenka o patronie w wykonaniu naszej klasy


Świat widziany naszymi oczami.


Ułóżcie puzzle, a dowiecie się jakie logo ma nasza szkoła.


Połajewo - nasza mała ojczyzna.

Mieszkamy w Połajewie. Jest to niewielka i malownicza miejscowość położona w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Połajewo cechuje się bardzo dobrym stanem środowiska przyrodniczego. Szczególnie dumni jesteśmy z naszego pięknego parku w którym znajdują się liczne pomniki przyrody. 


Oto My... i nasze portrety


Spójrz inaczej

Nasza klasa uczestniczy w zajęciach  profilaktyczno-wychowawczych "Spójrz inaczej". Dzięki nim jesteśmy bardziej zgrani i potrafimy ze sobą współpracować. Na ostatnich zajęciach tworzyliśmy żywy pomnik przyjaźni. Zabawa była przednia, a efekty naszej pracy można zobaczyć poniżej. 


Nasze koleżanki zagrały w przedstawieniu teatralnym "Zlot ciot".

Zuzia, Julia i Marta jako czarownice w przedstawieniu "Zlot ciot" ukazały swój ogromny talent aktorski i wokalny. Jesteśmy bardzo dumni z naszych koleżanek. 


Uczniowie naszej klasy na "Nocy Naukowców"

Jako członkowie Klubu Młodego Odkrywcy wraz z Panem Markiem wybraliśmy się na Politechnikę Poznańską by skorzystać z atrakcji przygotowanych na Noc Naukowców. Mogliśmy wytworzyć własne perfumy w "Laboratorium szalonego chemika", skosztować lodów zamrożonych ciekłym azotem podczas pokazów zorganizowanych przez telewizję "Da vinci learning", poznać tajemnice ludzkiego oka na warsztatach "Fizyka Kids" oraz obejrzeć szaleństwa wiatru na pokazie "Fizyka wind show". W trakcie imprezy oglądać można było jeszcze wiele innych atrakcji. Wróciliśmy do domu zmęczeni, lecz zadowoleni. Z niecierpliwością czekamy na kolejną Noc Naukowców.


Dziękujemy za pozdrowienia z Piły.


XV - lecie nadania Szkole Podstawowej w Połajewie imienia Arkadego Fiedlera.

Nasza klasa wzięła aktywny udział w obchodach XV-lecia nadania szkole imienia wybitnego podróżnika i pisarza. Efekty naszej pracy można podziwiać na poniższych filmach.


Dnia 06.05.2016 r. wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej w Połajewie, gdzie ciekawą lekcję biblioteczną przeprowadziła pani Joanna Sobkowiak


Przygotowaliśmy dla naszych przyjaciół z Kowanówka i Piły skromny upominek.


Witamy naszych przyjaciół w nowym roku szkolnym 2016/2017. Cieszymy się, że ponownie bierzemy udział w projekcie edukacyjnym Oto My.


Hasło naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017


Profilaktyczna noc w szkole

Dnia 23.09.2016 r. wraz z naszym wychowawcą, panem Markiem Kasprzakiem, pedagogiem szkolnym, panią Kariną Schubert oraz panem Michałem Strzępką spędziliśmy profilaktyczną noc w szkole. Podejmowaliśmy szereg działań integrujących grupę. Uczyliśmy się bezpiecznego korzystania z Internetu.

W trakcie tej niezwykłej nocy odbyły się podchody, zajęcia sportowe, interaktywne quizy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dyskoteka oraz nocne kino.

Pomimo tego, że nie zmrużyliśmy oka, noc minęła szybko i aktywnie.

 


Nasza klasa wzięła udział w konkursie filmowym "Jestem SMART" - wrażenia niesamowite. Polecamy wszystkim.


Cieszymy się, że mogliśmy wziąć aktywny udział w zorganizowanym w naszej szkole Dniu z Technologią. Poniżej zamieszczamy fascynującą relację.


Nasze utalentowane koleżanki, Marta Kozłowska i Zuzanna Kolasa odniosły kolejny sukces wokalny zdobywając I miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej w Rosku "MALWA 2016"


Wielki sukces naszych kolegów i koleżanek.

Uczniowie naszej klasy zdobyli brązowe medale w Drużynowych Mistrzostwach w Badmintonie, które odbyły się w Pile. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Znowu sportowy sukces. Nasza koleżanka, Judyta Jankowiak zajęła 3 miejsce w XVIII Biegu Niepodległości w Czarnkowie. Gratulujemy!!!


Nasze koleżanki wzięły udział w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zuzia i Marta ponownie pokazały swój talent wokalny śpiewając m.in. "Rotę", natomiast Dominika pięknie recytowała wiersz "11 listopada".


W ramach programu Bezpiecznie TU i TAM nasza koleżanka, Urszula Ciupak wzięła udział w konkursie Rywalizacja na słowa. Pracę konkursową Uli prezentujemy poniżej.


W ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam wzięliśmy również udział w konkursie Rywalizacja na obrazy. Efekty naszej pracy przedstawiamy poniżej.


Mikołajki w naszej klasie


Wspólnie wypiekamy świąteczne pierniki.


Naszą pasją jest pierwsza pomoc. Poniżej przedstawiamy film, który nagraliśmy w ramach zajęć pozalekcyjnych.


W grudniu wraz z naszym wychowawcą wybraliśmy się do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu.

Dnia 09.12.2016 r. wzięliśmy udział w wycieczce dydaktycznej do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. W trakcie wycieczki uczestniczyliśmy w seansie filmowym w Planetarium, dzięki któremu poznaliśmy tajemnice kosmosu. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach z robotyki w Experymentarium, gdzie mogliśmy samodzielnie zbudować robota. Na zakończenie zwiedziliśmy interaktywną wystawę naukową. W ciekawy i atrakcyjny sposób utrwaliliśmy, a także pogłębiliśmy zdobytą w szkole wiedzę z zakresu fizyki, astronomii i robotyki.


W ramach projektu Oto My przygotowaliśmy kartki świąteczne  i plakaty, które prezentujemy poniżej.


Poniżej fotorelacja z dnia pełnego wrażeń w trakcie którego przygotowywaliśmy się do nakręcenia naszego świątecznego klipu.

Poniżej zamieszczamy klip, który zaprezentowaliśmy podczas finału drugiej edycji projektu Oto My w Kowanówku.